OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.11.2020 – I NIEDZIELA ADWENTU

1.    W dzisiejszą niedzielę  rozpoczyna się Adwent. Czas radosnego przygotowania na przyjście Pana i czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Ta niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny Roraty dla dzieci o 18.00. (na prośbę rodziców po zajęciach dzieci) Zapraszamy dzieci z lampionami,  rodziców, młodzież i starszych.

2.     W piątek 4 grudnia wspominamy św. Barbarę – patronkę górników i hutników . Msza św. o 9.00 w ich intencji. W przyszłą niedzielę przybędzie do kościoła Święty Mikołaj na godz. 11.00. Kto by chciał żeby ten Święty wręczył paczkę dzieciom niech przyniesie ją wcześniej

3.    W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź od 8.30 i 16.30 . O 9.00 Msza św. Po niej odwiedziny chorych. W I sobotę nabożeństwo do Serca MB. W poniedziałek św. Andrzeja. Pamiętajmy w modlitwach o Ks. Andrzeju.

4.     Spowiedź  zawsze w niedzielę przed i na mszach św. i w tygodniu przed mszami . Natomiast dzień spowiedzi  adwentowej będzie 12.12  sobota  od 9.00 do mszy św. o 10.00  i od 16.00. do mszy św. o 17.00

5.    Są już Świece Caritas na stół wigilijny : mała 7 zł, duża 18 zł. Jest też diecezjalny kalendarz cena 13 zł. Można je nabyć w zakrystii.

6.     Poświęcone opłatki wigilijne Pan Organista i Państwo Kościelni   będą  roznosić po naszej parafii.

7.    Bardzo proszę o zamykanie drzwi bo nasz Kościół jest ogrzewany. Na wiosnę czeka nas remont sufitu na balkonie. Jeszcze za mojego poprzednika zaczęły w rogach wychodzić czarne plamy. Jest to skutek wilgoci , że na niewysuszone mury położono ocieplenie na zewnątrz kościoła i nie zrobiono wywietrzników. Kościół stał się konserwą gdzie na suficie gromadzą się krople wody. Dlatego na wiosnę musimy osuszyć sufit . zrobić wywietrzniki żeby była cyrkulacja powietrza i pomalować. Natomiast na cmentarzu na wiosnę będziemy dalej kłaść kostkę w alejkach.

8.    W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy.W następną niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek będziemy wspierać Kościół na Wschodzie. W piątek jest dyspensa Ks. Bp. nie ma postu

9.     Spotkanie Rady Parafialnej będzie 01 .12- wtorek po mszy św. o 18.00 na plebanii.

10. Do wieczności odszedł Piotrowski Włodzimierz. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.