OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.09.2020

1.     W środę o 15.00 spotkanie Klubu Seniora i Pań z Chóru. Zapraszamy. Natomiast  po Mszy o 17.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy.

2.    4 października w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00  będziemy gościć Ks. Bp Ordynariusza Grzegorza Kaszaka który odprawi Mszę św. w intencji Parafian a potem poświęci Nową Dzwonnicę , Dzwony, Nowy Krzyż Misyjny i odnowioną Drogę Krzyżową oraz na cmentarzu odnowioną wymalowaną i ocieploną Kaplicę cmentarną i  nowe Krzyże cmentarne. Po Mszy św. udajemy się na cmentarz by tam w kaplicy pomodlić się za zmarłych. Zapraszamy.

3.    Bóg zapłać za ofiary w III niedzielę miesiąca na nasze prace.

*Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza , który będzie przeznaczony na zakup przenośnego nagłośnienia.

4.    W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.
Ks. Tomasz Folga dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej

5.    W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe po Mszy o 17.30. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych.

6.    Formacja Mężczyzn Przyjaciele Jezusa zapraszają na męskie spotkanie. 01.10  w czwartek o 20.00 w salce.

7.    Spotkanie Rady Parafialnej 6.10 wtorek po Mszy o 18.00

8.    W tym tygodniu przypada I piątek, spowiedź od 8.30 o 9.00 Msza św. wynagradzająca Sercu PJ. Spowiedź po południu od 16.30.Odwiedziny chorych Ks. Proboszcz w piątek po mszy o 9.00 Ks Andrzej w czwartek od 14.00  W I sobotę miesiąca nabożeństwo Do MB połączone z nabożeństwem różańcowym.

9.    Przypominamy osobom które opiekują się grobami  na cmentarzu , aby zainteresować się grobami ziemnymi opuszczonymi które są zarośnięte. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym ziemnym grobem ktoś się będzie zajmował. Już na tych  grobach pojawiają się kartki , że tym grobem nikt się nie opiekuje. Jeżeli tego nie uczynimy do połowy listopada taki grób zapuszczony zarośnięty walący się na inne groby którym się nikt nie interesuje zostanie według prawa  po pewnym czasie zlikwidowany.

10. Do wieczności przeszli w tym tygodniu + Janina Jabłońska Wieczny odpoczynek……

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże