OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.04.2020 r.

1.    Dzisiaj  III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna , zachęcamy żeby w naszych domach czytać i rozważać teksty Pisma św.

2.    W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, które weszło w życie 20 kwietnia 2020 roku,  wg którego w miejscach kultu religijnego  może przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że wewnątrz naszego kościoła (msza święta, nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osóbTam gdzie będzie naklejona karteczka tam siadamy  lub stoimy . Wchodzimy przez kaplicę. Wiernych obowiązują maseczki na mszach św. Natomiast na pogrzebie może być do 50 osób. W kaplicy 8 reszta ludzi na zewnątrz.

3.    Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem  płyty betonowej pod nową dzwonnicę. Po niedzieli będzie zbrojenie płyty a potem zalanie betonem.

4.     Bóg zapłać tym parafianom którzy wpłacili  fundusze na konto parafialne czy to na dzwony czy na utrzymanie parafii jako taca z powodu tych ograniczeń jakie mamy.Nr konta jest podany na naszej stronie w internecie i wywieszony w gablotach parafialnych. Ciągle można to czynić zwłaszcza Ci którzy nie mogą przyjść do Kościoła.

5.    Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na nasze prace inwestycyjne.

6.    Za sprzedane palmy została zebrana kwota 1175 zł. przeznaczona na inwestycje  Bóg zapłać Paniom za te palmy.

7.    W Środę Nowenna do MB NIeust. Pomocy. Skrzynka jest teraz w kaplicy adoracji. Prosimy o pisanie intencji. Bóg zapłać za przychodzenie na msze św. po złagodzeniu restrykcji. W każdy dzień o 20.30. modlitwy błagalne- różaniec o ustąpienie epidemii. Serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu I Piątek, Sobota . W I Piątek o 9.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Spowiedź od 8.30 i na Mszach o 17.00 i 18.00. Jeszcze nie ma odwiedzin chorych. W Piątek nie ma postu. W I Sobotę nabożeństwo do MB.  Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona z Niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja – w tym dniu Mszę św. o godz . 9.00; 17.00; 18.00.

8. Od 1 maja zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odbywać się o godz. 17:30.

9.    Pierwsza Komunia św. w naszej parafii jest przełożona na 20 września na godz. 12.00 a Bierzmowanie na 26 września na 18.00

10.   Do wieczności w tym tygodniu odeszli  Raban Aneta, Zadęcka Jadwiga , Kazanecki Jan, Jadwiga Warmuz, Irena Wojtal   . Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.