OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22. 12.2019 r.

1.      Dzisiaj    IV Niedziela Adwentu . Spowiedź na wszystkich mszach św.

2.      Jutro spowiedź  przed i na Mszach św. o 17.00 i 18.00. W Wigilie spowiedź bezpośrednio po mszy św. o 7.00 rano.

3.     We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego .  Pasterka o północy na której kolędy będzie grać górnicza orkiestra dęta. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas Wieczerzy wigilijnej – tradycyjne postne potrawy.  Zachęcamy aby przed łamaniem się opłatkiem i życzeniami nastąpiło odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i wspólna modlitwa.

4.      W następną niedzielę Święto Św. Rodziny- Jezusa Maryi i Józefa . Jest to  święto rodzin katolickich. Podczas Mszy św. o 12.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.  Prosimy aby na tę uroczystość  przybyło jak najwięcej małżeństw. Małżeństwa obecne na tej mszy proszone są , aby wyjść na środek kościoła i tam nastąpi odnowienie. W sylwestra 31.12 o 17.oo.  Msza św. na zakończenie roku. Podziękujemy Bogu za miniony rok. Przed Mszą św. gromadzimy się na placu pod Krzyżem i tam będą wyczytani zmarli w tym roku i rodziny zmarłych mogą pod krzyżem położyć zapalony znicz.

5.       Można   jeszcze nabyć wigilijne małe świece caritas  .

6.      W piątek zostały zabrane dzwony do remontu Bóg zapłać za ofiary  z 3 niedzieli na dzwony i nowa dzwonnicę.

7.      W gablotach i na naszej stronie internetowej  jest umieszczony program Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy. Od 28.12. rozpoczynamy kolędę  podaje do 31.12.19r…

Jeżeli ktoś chcę przy kolędzie złożyć ofiarę na remont dzwonów i nową dzwonnice to proszę aby napisać imię nazwisko i na co ofiara bo ja będę prowadził adnotację tych ofiar.

8.        Opłatki można nabyć u Pana Organisty lub u Państwa Kościelnych W naszym Kościele jest światło betlejemskie nadziei od harcerzy seniorów Korzeń z Ostrów. Bóg zapłać P. Mariannie Kocot za dostarczenie tego światła. Bóg zapłąć Akcji Katolickiej i tym wszystkim którzy pomagali ubierać szopkę i choinki. Jest rozszerzone wydanie niedzieli z kolędami i Gościa w cenie 10 zł.

9.      Będzie organizowane spotkanie opłatkowe dla samotnych  w niedzielę 12 stycznia 2020 o godz.15.00. Wszystkie organizacje grupy parafialne prosimy o włączenie się w przygotowanie tego spotkania.

      W tym tygodniu do wieczności odeszli ,Zenona Lizak i Aleksander Żaba.  śp. Zygmunt Barabasz ,  Wieczny….

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza nas swoją opieką  a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.