OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.12.2020 – IV NIEDZIELA ADWENTU

1.     W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczerza wigilijna łamanie się opłatkiem. O północy o 24.00 Uroczysta Pasterka. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego a w sobotę II Dzień Świąt  -Św. Szczepana . Msze św.  w święta jak w każdą niedzielę o 8.00, 10.00 11.00 12.00 i 18.00. Taca z pasterki jest przeznaczona na fundusz życia a w II Dzień Świąt na Uczelnie Katolickie.

2.    W następną niedziele Uroczystość Św. Rodziny. Jest to patronalne święto rodzin katolickich . Na mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Jest to msza św. w intencji małżeństw Możemy zamawiać intencje za małżeństwa z racji różnych jubileuszy.

3.    Spowiedź zawsze w niedzielę przed i na mszach św. i w tygodniu przed mszami .

4.    Są świece Caritas na stół wigilijny : mała 7 zł,. Jest też diecezjalny kalendarz cena 13 zł. Można je nabyć po mszach św. w przedsionku Kościoła.

5.     Kto nie ma jeszcze opłatka to może się zgłosić do Państwa Kościelnych w zakrystii i do P. Organisty.

6.    W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy.

7.    W sylwestra o 17.00 Msza św. na zakończenie roku i druga intencja za wszystkich zmarłych w tym roku. Rozpocznie się przy Krzyżu misyjnym przy którym zostawimy znicze i procesyjnie przejdziemy do kościoła.

8.     Ogłoszenia odnośnie kolędy . Ze względu na stan pandemii , obostrzenia i możliwość zakażeń Ks. Bp Ordynariusz podjął decyzje że tradycyjnej kolędy po Świętach Bożego Narodzenia w naszej diecezji nie będzie. Została ona przesunięta na czas późniejszy- w zależności od stanu pandemii.

9.    W poniedziałek od 9.00 w kościele budowanie szopki , ubieranie choinek. Chętnych prosimy o pomoc.

10. Do wieczności odeszli  +. Paweł Kubań i Władysław Pietruszka Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza swoją opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.