OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.04.2020

1.     Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia , o 15.oo Godzina Miłosierdzia.   Kończy się Oktawa Wielkanocy. Przeżywamy bardzo ciężki czas . Czas walki z pandemią wirusa. Dzisiaj jeszcze na Mszach św. tylko 5 osób.

2.      W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, które wchodzi w życie 20 kwietnia 2020 roku,  wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że powierzchnia użytkowa naszego kościoła dół nawa główna, pod chórem, balkon ,kaplica ,zakrystia ,chór wynosi 750  m2 i w związku z tym podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (msza święta, nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Tam gdzie będzie naklejona karteczka tam siadamy  lub stoimy od 20.04. Wchodzimy przez kaplicę. Wiernych obowiązują maseczki na mszach św.

3.     Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem  płyty betonowej pod nową dzwonnicę.

4.     Ogłoszenie dla osób które nie mogą uczestniczyć  z powodu ograniczeń na Mszach św. Osoby, które chciałyby wesprzeć utrzymanie bieżącego funkcjonowania Parafii mogą dokonać przelewu na numer konta: Nr konta parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu:
83 1020 2528 0000 0102 0331 7468 (PKO BP)
w tytule podając: „Darowizna na cele kultu religijnego, taca”. Taką darowiznę – zgodnie z zasadami prawa – można odpisać od podatku. Nr konta jest podany na naszej stronie w internecie i wywieszony w gablotach parafialnych. W następną niedzielę będzie niedziela z tacą inwestycyjną .

5.    Za sprzedane palmy została zebrana kwota 1175 zł. Bóg zapłać Paniom za te palmy.

6.    Pierwsza Komunia św. w naszej parafii jest przełożona na 20 września na godz. 12.00

7.     Do wieczności w tym tygodniu odeszła  Elżbieta Marcińska    . Wieczny odpoczynek…

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.