OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.05.2020

1.     Dzisiaj  VI Niedziela Wielkanocna . W NASZYM KOŚCIELE OD DZISIAJ MOŻE BYĆ 75 OSÓB. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA.

2.     W SOBOTĘ 23 05. prosimy o pomoc  przy porządkowaniu terenu między płytą pod nowe dzwony a starą konstrukcją. Proszę o zabranie łopaty lub grabi.  Praca od godz. 9.00. W tym miesiącu rozpoczniemy też prace przy kaplicy cmentarnej wewnątrz i na zewnątrz. Dach kaplicy jest w dobrym stanie. Przy dachu są koło okien  zniszczone daszki – okapniki niepotrzebne . Po konsultacjach z parafianami i Radą doszliśmy do wniosku, że nie warto w to inwestować funduszy – to trzeba rozebrać i zrobić rynny. Trzeba zrobić nowe zadaszenie  przedłużony dach z przodu nad drzwiami  oparty na kolumnach  na wprost ołtarza gdzie ludzie stoją.

3.     Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w  trzecią niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne bo jak widzicie prace trwają przy parafii i będą trwać na cmentarzu na dwóch frontach. Bóg zapłać również za ofiary które wpływają na konto parafialne. W następną niedzielą o 12.00 Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców.

4.      We wtorek o 19.00 Męski Różaniec. Poprowadzi go Ks. Dziekan. Zapraszamy.

5.      Jedna osoba z parafii zakupiła nowy klęcznik . Bóg zapłać. Ukochani jest taka możliwość dla osób , które przyjmują Komunię św.  klęcząc, że mogą przyjmować Ją na klęczniku przed obrazem Matki Bożej. Ksiądz który udzieli Komunii osobom  w postawie stojącej na środku kościoła podejdzie i udzieli potem osobom w postawie klęczącej.

6.        W poniedziałek  18 maja obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II .W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

7.      Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są o godz. 17:30. W Środę Nowenna do MB  Nieustającej Pomocy.  Prosimy o odmawianie różańca o 16.30 przed mszą o 17.00

8.      W tym tygodniu do wieczności odeszli Dorota Teodorczuk, Andrzej Kaźmierczak ,Józef Suchowolak i Ryszard Fudalej .Wieczny odpoczynek…..

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.