OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.08.2020

1.      Dzisiaj XX Niedziela zwykła.

2.     Bóg zapłać  za oczyszczenie wszystkich  Krzyży i pomalowanie wszystkich Krzyży. Jest propozycja aby zmienić obrazy Drogi Krzyżowej wokół Kościoła,  bo te po latach wyblakły i aby zrobić nowy Krzyż Misyjny bo ten za niedługo się przewróci. Trzeba też  zrobić nowy ołtarz pod Krzyżem  Misyjnym. Płyty z granitu na ołtarz  już mam , zasponsorował je Pan Oliwa administrator cmentarza. Zasponsorował też parapety granitowe do kaplicy cmentarnej , które będą założone.  Serdeczny Bóg zapłać.  Jeżeli ktoś chciałby zasponsorować obrazy na Drogę Krzyżową na zewnątrz i Krzyż Misyjny to bardzo o to proszę .Jest to mile widziane.

3.     We wtorek o19.00 Męski Różaniec serdecznie zapraszamy.

4.     7 września na Mszy św. o 18.00 będziemy gościć Arcybp Lwowa Mieczysława Mokrzyckiego który przywiezie do nas relikwie św. Jana Pawła II. Będzie można też nabyć książki Jego autorstwa.

5.     Bóg zapłać  za ofiary w dzisiejszą III niedziela miesiąca  jako taca inwestycyjna.

6.     22 sierpnia w sobotę w naszym parku od 18.00 będzie festyn. Wystąpi między innymi sosnowiecka orkiestra dęta.

7.     W niedzielę 23. sierpnia rozpoczyna się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Będzina. Uczestniczą tylko Kapłani pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka.  Wierni mogą uczestniczyć tylko duchowo. Msze św. będą transmitowane on-line na stronie www.pielgrzymka.sosnowiec.pl i pielgrzymkowym Facebooku  Intencje składane przez pielgrzymów uczestniczących duchowo będą polecane w czasie Mszy świętych i codziennych nabożeństw (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia). Intencje można składać wysyłając SMS na nr 571 927 837, mail: pielgrzymka.sosnowiec@gmail.com lub poprzez księży Przewodników. Pielgrzym Duchowy powinien się zapisać (imię i nazwisko) u przewodnika swojej grupy pielgrzymkowej, aby otrzymać Przewodnik Pielgrzyma, gdzie są umieszczone codzienne modlitwy i konferencje. Można podejść do zakrystii i zapisać się  aby duchowo uczestniczyć i nabyć dla siebie przewodnik. A ja tę listę prześlę do przewodnika grupy.

8.     Zapowiedzi przedślubne  Węglowska Karolina par tut. i Nowiński Adrian par MB Różańcowej

9.     Do wieczności przeszli w tym tygodniu Antoni Wołkowski i Bogusław Nowak. Wieczny odpoczynek…..

10.                       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.