OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 03.2020 r.

1.     Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Bóg zapłać za ofiary na tacę –na remont dzwonów i nową dzwonnicę W związku z zaistniałą  sytuacjom –epidemiom koronawirusa – Episkopat Polski  zaleca rekolekcje parafialne od dzisiaj do środy zostają odwołane. Msze św. które miały być w czasie rekolekcji  o 9.00 będą o 17.00 Spowiedź będzie przed świętami w jakiś wyznaczony  dzień  o czym powiemy.

2.     Produkty żywnościowe dla biednych  które były składane w czasie rekolekcji możemy przynosić na msze św. do 29.03.  Zostaną one dostarczone  przez parafian dla naprawdę  chorych , biednych którzy potrzebują.

3.     W Piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy o 17.00.   Natomiast w niedzielę o 17.30 Gorzkie Żale .

4.     W środę o 15.00 spotkanie Chóru i  Klubu Seniora .Także w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.     Serdeczny Bóg zapłać Panu Radnemu Piotrowi Dudek za zorganizowanie ekipy pracowników  z MZUK która wycięła gałęzie drzew w czwartek i piątek. Bóg zapłać tym Pracownikom . Bóg zapłać  Panom Jackowi Szumilas, Piotrowi Bawer, Piotrowi Kiełtyce, Zbigniewowi Pakule, Tadeuszowi Stryszowskiemu, Mateuszowi Filo, Grzegorzowi Ryza Panom i Pani z ośrodka za pomoc przy tych pracach.

6.     Panie z chóru i klubu seniora będą 29 w niedzielę rozprowadzać palmy. Zachęcam aby je kupować od nich bo fundusze zostaną przeznaczone  na szczytny cel –remont dzwonów i nową dzwonnicę.

7.     Po zasięgnięciu opinii wiernych i przedstawieniu jej Radzie Parafialnej podaje informacje że Procesja Rezurekcyjna z Mszą św.  będzie w Niedziele Wielkanocną o godz. 6.00 rano.

8.     Na wiosnę  i w lato chciałbym przeprowadzić  remont kaplicy cmentarnej i położyć fragment kostki koło kaplicy. Na cmentarzu jest sporo starych wolących się grobów, którymi nikt się nie opiekuje. Zagrażają one nowym pomnikom które są obok bo się na nie walą . Opiekunów starych grobów proszę aby się zgłosili do biura na cmentarzu i powiedzieli czy będą się opiekować grobami. Jeżeli ktoś nie chce się opiekować może przyjść do kancelarii napisać pismo i przekazać to miejsce parafii. Wkrótce na tych starych walących się grobach na których są śmieci zostaną zawieszone kartki treści grób do likwidacji po Wszystkich Świętych tego roku. Jeżeli nikt się nie zgłosi i nie wyrazi swojej opieki taki stary zapadły grób będzie zlikwidowany w listopadzie.

9.     Zapowiedzi przed ślubne :Grzegorz Wysmołek  kawaler par. tutejsza i Aleksandra Będkowska panna par. tutejsza.

10.  Do wieczności w tym tygodniu odeszli  +Jerzy Ruciński +Zygmunt Rupala.    Wieczny odpoczynek…

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia zwłaszcza Kobietom  w dzisiejsze ich święto składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.