OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.06.2020

1.      Dzisiaj XI Niedziela zwykła. Dziś Złoty Jubileusz kapłaństwa obchodzi Ks. Bp Piotr Skucha a w czwartek Ks. Bp Ordynariusz  Grzegorz obchodzi  31 rocznicę święceń . Módlmy się za naszych Biskupów.

2.     Serdeczny Bóg zapłać za przygotowanie Procesji Bożego Ciała

Orkiestrze , wszystkim robiącym ołtarze, Paniom- Klimontowiankom w strojach, dzieciom, dziewczynkom które sypały kwiaty, Paniom i Panom którzy nieśli krzyż sztandary , baldachim, figurę MB, służbie liturgicznej , Panu Organiście, Państwu Kościelnym i Wam wszystkim za udział w Procesji. Wszystkim za to wielkie świadectwo wiary Serdeczny Bóg zapłać. Zapraszamy na Msze św. o 17.00 w tygodniu i 18.00 w niedzielę po których będzie procesja wokół Kościoła a w następny czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i Procesja do 4 ołtarzy wokół Kościoła po Mszy św. o 18.00 oraz poświęcenie ziół , kwiatów i wianków.

3.     W Piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa .Msze św. o 9.00, 17.00 z Procesją wokół Kościoła i o 18.00

Zapraszamy na Męski Różaniec, który  będzie  we  wtorek 16 czerwca godz.19:00 oraz każdy 3 wtorek kolejnych miesięcy (również w miesiącach wakacyjnych).

W czerwcowej modlitwie poprowadzi nas ks. Jarosław Kwiecień.

4.       W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.     Bardzo proszę abyśmy po Bożym Ciele w czerwcu oczyścili Krzyże Drogi Krzyżowej wokół Kościoła a potem pomalujmy. Zróbmy to organizacjami , grupami jakie są w parafii  Akcja Katolicka , Kolumbowie , Franciszkanie , Jutrzenka, Odnowa , Grupa ewangelizacyjna, Starsi Lektorzy itd. Każda grupa po 2 Krzyże. Ja natomiast zakupię  narzędzia do czyszczenia i lakier. Trwają prace w kaplicy cmentarnej.  Bóg zapłać Państwu Annie i Robertowi Kowalskim wraz z rodziną za pomoc w wyremontowaniu tablicy ogłoszeń koło głównych drzwi. Jeszcze będzie remont drugiej tablicy za zakrystią. W poniedziałek miała miejsce próba włamania do kaplicy cmentarnej wybito szyby w 2 oknach i trochę zniszczono brechą drzwi ale zamki nie puściły i do środka nikt nie wszedł. Sprawa została zgłoszona na Policję.

6.     W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Irena Liwoch, Mariola Pocheć Helena Kalinowska i Zbigniew Helbin .Wieczny odpoczynek….

7.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.