OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.09.2020

1.      Dzisiaj o 20.00 Nabożeństwo Fatimskie.  We wtorek o 19.00 Męski Różaniec. Zapraszamy.W środę o 15.00 spotkanie Klubu Seniora i Pań z Chóru. Zapraszamy. Natomiast  po Mszy o 17.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy.

2.     W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża św. Msz św. o 17. 00 i 18.00. Prosimy o przystrojenie przydrożnych Krzyży. W Piątek św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Rozpoczynają się dni modlitw za dzieci i młodzież – Tydzień Wychowania. Zapraszamy na Mszę o godz. 17.00 od piątku. W niedzielę na 10.00.

3.     20 września w niedzielę  na Mszy św. o 12.00 w naszej parafii Komunia św.  W sobotę 26 września o 18.00 Sakrament Bierzmowania.

4.     Na cmentarzu trwają prace : położenie kostki od kaplicy do głównego wejścia.

5.     Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyszli przywitać i przyjąć relikwie św. Jana Pawła II, które przywiózł bezpośredni świadek świętości, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II ABP Mieczysław Mokrzycki.  Te relikwie są na ołtarzu. Dzisiaj bł. Boże będzie udzielone tymi relikwiami. Dziękuję tym którzy brali czynny udział :czytającym, śpiewającym ,ministrantom i wszystkim obecnym na mszy. Są jeszcze do nabycia książki Arcybiskupa-  trzy rodzaje które pięknie opisują świętość JPII z osobistym podpisem Arcybiskupa.. Można je nabyć przed Kościołem. Warto mieć  taką książkę w domu. Koszt 30 zł. Ofiary są przeznaczone na polskie seminarium we Lwowie.

6.     Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Ziemię Świętą. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

7.     Pod chórem i w kaplicy Miłosierdzia  są dozowniki z Wodą Święconą drewniane- kto chce wchodząc do Kościoła może najpierw zdezynfekować ręce płynem a następnie nalać Wody św. na rękę  z dozownika i uczynić znak Krzyża

8.     Sanepid przypomina że wewnątrz Kościołach obowiązują maseczki.

9.     Do wieczności przeszeli w tym tygodniu + Janina Niedzielska i   Marianna Kuchna  Wieczny odpoczynek

10.                       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.