OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.01.2021 –  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1.   Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu.

2.   Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego do MB Gromnicznej

3.   Rok 2021 w kościele katolickim to rok św. Józefa.

4.   W związku z tym że Msze św.  w czasie ferii   do 18 stycznia zostały wyznaczone jako koncelebry bo miała być kolęda . Dzisiaj mamy taką rzeczywistość że nie ma kolędy a są ferie   Msze św.  od poniedziałku do piątku będą o 18.00 i 18.30 . Nie ma Mszy św. o 17.00. W sobotę jako niedzielna koncelebra o 18.00.  Zainteresowanych zachęcamy aby zobaczyli w gablotach parafialnych lub na naszej stronie w internecie .O tym jeszcze będziemy przypominać.

5.   Gościmy figurkę Matki Bożej w naszej świątyni. Bardzo proszę abyśmy odmawiali różaniec o 17.30 przed Mszą św. Figurka będzie w naszej parafii do pierwszej soboty lutego.

6.    Rodzina zmarłego Ks. Edwarda przekazuje podziękowania wszystkim za udział w pogrzebie , za modlitwę i zamówione msze św.

7.   Chciałbym abyśmy jako parafia w kościele ufundowali tablicę śp. Ks. Edwardowi jak mają inni księża na tylnej ścianie kościoła.  Jeżeli znajdą się jacyś sponsorzy to dobrze, jeżeli nie to uczynimy to przez zbiórkę.

8.   Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek na plebanii 19 stycznia po mszy wieczornej.

9.   Do wieczności odeszli + Zofia Ślęczek, +Grzegorz Chęsy i +Tadeusz Chrapek .Wieczny odpoczynek…

10.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza swoją opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.