OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08. 03.2020

1.     Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu.

2.     W Piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy o 17.00. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież jak również dorosłych.  Natomiast w niedzielę o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     W środę o 15.00 spotkanie Chóru i  Klubu Seniora .Także w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4.     Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu  przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami Polskimi. Naszą modlitwą i ofiarami do puszek po Mszach św. wspieramy Polskich Misjonarzy.

5.     W III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do Środy. Nauki dla dorosłych w niedzielę o 8.00 , 12.00 i 18.00 Dla dzieci o 10.00 W dzień powszedni dla dorosłych o 9.00 i 18.00 . Dzieci i młodzież mają godz. wyznaczone. Spowiedź we wtorek 17.03 od 8.15 i 17.15. Poprowadzi je Ks. Marek Gąsiorek , który był w naszej parafii na praktyce diakońskiej kilkanaście lat temu.

6.     Nauki przed małżeńskie dla naszego dekanatu będą w naszej parafii w salce w następujące dni:  8.03 i 15.03 od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy.

7.      Jeżeli ktoś z młodzieży szkół średnich czy studentów nie był u bierzmowania a chciałby przystąpić do tego sakramentu to proszę  zgłosić się do Ks. Proboszcza.

8.     W zeszłym tygodniu Koło Róży Fatimskiej ofiarowało na dzwony 500 zł. Za tydzień III niedziela . Taca przeznaczona na dzwony. Wkrótce rozpoczną się przygotowania  do postawienia nowej dzwonnicy Podcinanie gałęzi drzew i  przygotowanie płyty betonowej  pod nową dzwonnicę.

9.     Na wiosnę  i w lato chciałbym zacząć remont kaplicy cmentarnej i położyć fragment kostki koło kaplicy. Na cmentarzu jest sporo starych wolących się grobów, którymi nikt się nie opiekuje. Zagrażają one nowym pomnikom które są obok bo się na nie walą . Opiekunów starych grobów proszę aby się zgłosili do biura na cmentarzu i powiedzieli czy będą się opiekować grobami. Jeżeli ktoś nie chce się opiekować może przyjść do kancelarii napisać pismo i przekazać to miejsce parafii. Wkrótce na tych starych walących się grobach na których są śmieci zostaną zawieszone kartki treści grób do likwidacji po Wszystkich Świętych tego roku. Jeżeli nikt się nie zgłosi i nie wyrazi swojej opieki taki stary zapadły grób będzie zlikwidowany w listopadzie.

10.  Do wieczności w tym tygodniu odeszła  +. Alfreda Obrycka i Czesław Kir   Wieczny odpoczynek…

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia zwłaszcza Kobietom  w dzisiejsze ich święto składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.