OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.01.2021 –  NIEDZIELA  PO NARODZENIU PAŃSKIM

1.   W środę uroczystość Objawienia  Pańskiego –Trzech Króli –Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Msze św. jak w każdą niedzielę . Na każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy. Zachęcamy aby na drzwiach napisać  litery i cyfry tego roku . Taca przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny

2.    Ogłoszenia odnośnie kolędy . Ze względu na stan pandemii , obostrzenia i możliwość zakażeń  Ks. Bp Ordynariusz podjął decyzje że tradycyjnej kolędy po Świętach Bożego Narodzenia  w naszej diecezji nie będzie. Została ona przesunięta na czas późniejszy- w zależności od stanu pandemii.  Jest Inny sposób kolędy- zaproszenie wiernych z poszczególnych ulic do Kościoła , ale jest to ostateczność gdy nie uda się iść do domów. Niektóre parafie już to czynią. Ale większość Proboszczów a zwłaszcza Rada Kapłańska  odradza mówiąc że to ostateczność gdy nie da się iść, zachęcając żeby poczekać.

3.   W związku z tym że Msze św.  w czasie ferii od 4  do 18 stycznia zostały wyznaczone jako koncelebry bo miała być kolęda . Dzisiaj mamy taką rzeczywistość że nie ma kolędy a są ferie   Msze św.  od poniedziałku do piątku  będą o 18.00 i 18.30 . Nie ma Mszy św. o 17.00. W sobotę jako niedzielna koncelebra o 18.00.  Zainteresowanych zachęcamy aby zobaczyli w gablotach parafialnych lub na naszej stronie w internecie .O tym jeszcze będziemy przypominać.

4.   Od wczoraj gościmy figurkę Matki Bożej w naszej świątyni. Bardzo proszę abyśmy odmawiali różaniec o 17.30 przed Mszą św.

5.   Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończy  się czas Bożego Narodzenia

6.   Do wieczności odeszli +Danuta Feszter  + Stanisław Łępa .Wieczny odpoczynek…

7.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia    składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.