OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 02. 2020

1.     Dzisiaj VII niedziela w roku liturgicznym.

2.     W środę Przypada Środa Popielcowa – rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. o 9.00 17.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Popielec rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3.     W Piętki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy o 17.00. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież jak również dorosłych.. Natomiast w niedzielę o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tych , którzy przychodzą na Mszę na 18.00 prosimy o przyjście wcześniej ,żeby wysłuchać kazania pasyjnego bo Msza o 18.00 będzie bez kazania.

4.     Hospicjum proponuję ludziom starszym pomoc w wypełnianiu rozliczeń rocznych pitów  na miejscu w Hospicjum. Także zaprasza ludzi starszych na pobyt dzienny i na rehabilitacje. Informacje przez telefon, maila lub osobistą  rozmowę . Na Hospicjum możemy odpisać 1% podatku ulotki są wyłożone na stoliku a plakat jest wywieszony.  Zachęcamy , aby w ten sposób wesprzeć nasze Hospicjum.

5.     W zeszłym tygodniu jedna z rodzin darowała na remont dzwonów i nową dzwonnicę 250 zł. Za ten dar serca  i  ofiary na tacę w III niedzielę miesiąca  na ten cel serdeczny Bóg zapłać.

6.     W następną niedzielę  01 marca po Mszy o godz. 10.00 spotkanie z Ks. Proboszczem rodziców dzieci które w tym roku przyjmą I Komunię św. i kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII.

7.     Nauki przed małżeńskie dla naszego dekanatu będą w naszej parafii na salce w następujące dni: 1.03, 8.03 i 15.03 od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy

8.     Zapowiedzi przed ślubne :Kacper Prądnicki par tutejsza i  Aleksandra Podgórska par Sosnowiec zapowiedź II.

9.     OGŁOSZENIE BISKUPA

10.           Do wieczności w tym tygodniu przeszła +Henryka Gajda. Wieczny odpoczynek…

11.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza nas swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.