OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 03. 2020

1.     Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.

2.     W Piętki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy o 17.00. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież jak również dorosłych. Prosimy aby grupy modlitewne angażowały się w prowadzenie Różańca.  Natomiast w niedzielę o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tych , którzy przychodzą na Mszę na 18.00 prosimy o przyjście wcześniej ,żeby wysłuchać kazania pasyjnego bo Msza o 18.00 będzie bez kazania.  

3.     W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I Piątek spowiedź rano od 8.30 i na Mszach św. po południu  i na  Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo pierwszo piątkowe  po Mszy wynagradzającej Sercu PJ o godz. 9.00. Po nim odwiedziny chorych. W sobotę Nabożeństwo do Serca MB po Mszy św. o 17.00

4.     W poniedziałek  02 .03 o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej. W środę o 15.00 spotkanie Chóru i  Klubu Seniora Także w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.     Formacja mężczyzn zaprasza 05.03 o godz. 20.00 do salki  na spotkanie formacyjne , które poprowadzi Ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Temat „Jak umacniać miłość mimo konfliktów małżeńskich”

6.      W II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarami do puszek będziemy wspierać misjonarzy.

7.     W III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do Środy. Na początku Wielkiego Postu o tym mówię abyśmy zaplanowali czas na te nauki i sakrament pokuty. Poprowadzi je Ks. Marek Gąsiorek , który był w naszej parafii na praktyce diakońskiej kilkanaście lat temu.

8.     Nauki przed małżeńskie dla naszego dekanatu będą w naszej parafii na salce w następujące dni: 1.03, 8.03 i 15.03 od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy.

9.     Jeżeli ktoś z młodzieży szkół średnich czy studentów nie był u bierzmowania a chciałby przystąpić do tego sakramentu to proszę się zgłosić do Ks. Proboszcza.

10.           Do wieczności w tym tygodniu odszedł +Tadeusz Gomółka. Wieczny odpoczynek…

11.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza nas swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.