OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24. 11. 2019

1.      W  dniu dzisiejszym24 listopada  przypada odpust w naszej parafii ku czci Chrystusa Króla  i po nim rekolekcję adwentowe.  Odpust i Rekolekcje  prowadzi Ks. Dr Marcin Kruszak notariusz Kurii Diecezjalnej. Program ;  w niedzielę 24.11 Msze św. z kazaniem odpustowo-rekolekcyjnym. Na 10.00 zapraszamy dzieci  o 12. 00 Suma Odpustowa z Procesją wokół Kościoła. W poniedziałek 25.11 i wtorek 26.11 nauki dla dorosłych o 9.00 i 18.00 na 17.00 zapraszamy dzieci. Spowiedź w pon. od 8.30 i 16.30. w pon. na 9.00 zapraszamy chorych bo będzie to msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach i w internecie.

2.     W związku ze Światowym Dniem Ubogich   od 3 lat trwa akcja Caritasu na prośbę Papieża Franciszka pomoc ubogim  „Tytka” polega ona na tym że w tytkach-torbach   kto chce przynosi dzisiaj  artykuły spożywcze lub chemiczne. Panie  które rozdają dary te produkty rozdadzą potrzebującym we wtorek po skończonych rekolekcjach po mszy św. o 18.00.

3.      Bóg zapłać za ofiary w tamtą III niedziela miesiąca  są one  przeznaczone na remont dzwonów i nową dzwonnicę. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie w następną niedzielę o 12.00 Przyszły na parafie projekty remontu dzwonów i nowej dzwonnicy. Spotkanie rady parafialnej 2 grudnia o 19.00 Natomiast o 20.00 także 2 grudnia spotkanie zaangażowanych w Orszak III Króli

4.     Od dzisiejszego odpustu  można  nabyć wigilijną świecę pomocy dzieciom duża 15 zł. mała 6 zł.

5.     Od następnej niedzieli rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny czasem Adwentu. Roraty dla dzieci o 17.00

6.        Pan Organista Grzegorz  w tym tygodniu rozniesie opłatki ulice: Kraszewskiego 2 bloki kolo placu zabaw,domy 1rodzinne Kraszewskiego,bloki na Hubala-Dobrzanskiego,Domy na ul. Braci Gierymskich,Domy ul.Mechoffera a Pan kościelny Patryk z Panią Kościelną  Anią zaniosą  w sobotę na ulice dzielnicy Browar. Przyjmijmy ich z wielką życzliwością. W sobotę 30.11 św.Andrzeja imieniny obchodzi wikariusz Ks. Andrzej otoczmy go naszą modlitwą.

7.     Przyjaciele Jezusa zapraszają w I sobotę grudnia na męski dzień skupienia którego tematem będzie duch liturgii –Eucharystia. Spotkanie poprowadzi Ks. Andrzej Polit

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza nas swoją opieką  a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.