OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.06.2020

1.      Dzisiaj w Niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  Kończy się okres  spowiedzi wielkanocnej i kończy się również dyspensa od udziału w Mszach św. z powodu epidemii.

 Nabożeństwa czerwcowe o 17.30. Zapraszamy.

2.      W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 8.00, 10.00 i po Procesji  Msza św. w Kościele.   Po Mszy św. o 10.00 jest Procesja  ulicami osiedla parafii jak zawsze  do 4 ołtarzy. Bardzo proszę aby przygotować ołtarze,  osoby chętne  niech się wpisują  na listę w zakrystii co będą niosły w czasie procesji. Trzeba mężczyzn do krzyża , sztandaru, baldachimu. Bardzo prosimy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji małe z przedszkola i ze szkoły z kl. I,II,III i IV aby się zgłaszały i przyszły na próbę w poniedziałek na 18.30 po Mszy św. Zapraszamy też wszystkich ministrantów na próbę również w poniedziałek na 18.30 Zrobienie ołtarzy jest ustalone. Bardzo Proszę aby jak to jest w naszej tradycji przystroić okna naszych mieszkań.

3.      W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy wszystkich wiernych w przeddzień Uroczystości Bożego Ciała tj. środa 10 czerwca do wspólnej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie będzie sprawowana Eucharystia, po niej nieszpory eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Dla  chętnych dalsza część adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Niech to wydarzenie będzie dopełnieniem tej jakże pięknej uroczystości.

4.     W tym tygodniu zostało sprawdzone nagłośnienie w Kościele i na zewnątrz. Pan od nagłośnienia zamontował nowy mikrofon ze statywem przed obrazem MB i 3 nowe głośniki na zewnątrz kościoła, bo  mikrofon i głośniki stare były spalone. Koszt 3 tys. zł. W tym tygodniu też zostały wyczyszczone i pomalowane ławki koło Kościoła . Tablica ogłoszeń jest w remoncie. Teraz informacje są na tablicy franciszkańskiej.

5.      Bardzo proszę abyśmy po Bożym Ciele w czerwcu oczyścili Krzyże Drogi Krzyżowej wokół Kościoła a potem pomalujmy. Zróbmy to organizacjami , grupami jakie są w parafii  Akcja Katolicka , Kolumbowie , Franciszkanie , Jutrzenka, Odnowa , Grupa ewangelizacyjna, Starsi Lektorzy itd. Każda grupa po 2 Krzyże. Ja natomiast zakupię  narzędzia do czyszczenia i lakier. Trwają prace w kaplicy cmentarnej. W poniedziałek na Mszach św. i nabożeństwie będziemy się modlić w sztafecie diecezjalnej o powołania kapłańskie .

6.      Zapowiedzi przed ślubne Lempa Piotr par Czeladź i Zawidlak Angelika par. tutejsza  – zap II

7.      W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Marek Ławnicki i Irena Liwoch  Wieczny odpoczynek….

8.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.