OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.05.2021  –  NIEDZIELA TRÓJCY SW.

  1.   Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Jutro święto Nawiedzenia NMP. Msze o 17.00 i 18.00
  2. We wtorek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Nabożeństwo do NSPJ po mszy o 17.00. Dzień Dziecka- modlimy się w int. dzieci.
  3. Odnowienie-Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV będzie w Boże Ciało na Mszy św. o 10.00. Spowiedź na nabożeństwach po Mszy od 17.30 we wtorek i środę. Pierwszy piątek- Msza św. o 9.00-wynagradzająca NSPJ odwiedziny chorych od 10.00. Spowiedź od 8.30 i 16.30
  4.   W  CZWARTEK  Uroczystość Najśw. Ciała i krwi Chrystusa.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o 10.00 około 10.40 i przejdzie ulicami Kraszewskiego (I ołtarz przy kapliczce za plebanią ), Zapolskiej (II ołtarz przy bloku Zapolskiej 6). Dalej Zapolskiej do Dobrzańskiego i za basenem skręci w lewo do kamienic Kraszewskiego(III ołtarz) przy Kraszewskiego apteka –Państwo Szopa) i dalej Kraszewskiego do Kościoła (IV ołtarz przy figurze Jezusa Miłosiernego.  Po niej Msza św. w Kościele.  Bardzo proszę  dziewczynki z kl. IV ,III i młodsze do sypania kwiatów. Proszę dzieci rocznicowe i z III klas –komunijne o wzięcie udziału, młodzież. Proszę wszystkie grupy, organizacje ze sztandarami, ministrantów. Na Procesji będzie Orkiestra górnicza. Proszę o udekorowanie  IV ołtarzy , naszych mieszkań i domów. Po Bożym Ciele Oktawa i w każdym dniu procesja po Mszy św. o 17.00 oprócz zakończenia oktawy w następny czwartek gdzie procesja do IV ołtarzy wokół Kościoła będzie po Mszy o 18.00.

Pragnę poinformować parafian że po wzorowej współpracy Parafii z Proboszczem i Radą Parafialną na czele z Urzędem Miasta z Prezydentem i Radnym Panem Piotrem Dudkiem przyznano  nam 50 tys. zł. w tym roku na konserwacje renowację kaplicy Wandy Malczewskiej.  W dalszych latach będą kolejne środki. Wcześniej parafia przygotowała projekty- plany mapy renowacji kaplicy które parafie kosztowały 12 tys. zł.

Do wieczności odeszli .  +Alfreda Broda+Antonina Kowalczyk +Władysław Feszter. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza  swoją  opieką  , a Chrystus Król niech nam błogosławi. Szczęść Boże.